Ana içeriğe geç

Dalgona Matcha

Dalgona Matcha

Güne lezzetli bir matcha ile başlayın!

 Malzemeler
  • 150 ml süt ve ya soya sütü
  • 1 yumurta beyazı ve ya 1/4 su bardağı soğuk krema
  • 1 tatlı kaşığı şeker
  • 1 çay kaşığı Matcha

 

Kullanılan ürün

MATCHA
detayları göster
Hazırlanışı:

1. Bir kabın içerisinde yumurta beyazını mikser ile köpürtün. Bu sırada 1 tatlı kaşığı şeker ile 2 tatlı kaşığı sıcak suyu karıştırın. Köpüren yumurta beyazına şekerli karışımı mikserle karıştırmaya devam ederken yavaş yavaş yedirin. 1 çay kaşığı Matcha’yı da karışıma ekleyin.

2.Yumurta beyazı yerine soğuk kremayı kullanmayı tercih ettiyseniz şekeri ve kremayı bir kabın içerisine alın. Mikser yardımı ile köpürtün. Köpüren karışımın içerisine Matcha’yı ekleyip karıştırın.

3. Bir bardağın içerisine buz ve sütünüzü koyun. Üzerine Matchalı köpüğü yerleştirin. Afiyet olsun

 

 

View this post on Instagram

Güne muhteşem bir matcha tarifi ile başlamaya ne dersiniz?😋🍃🍵 _____________________________________________________________ MALZEMELER 150 ml süt ve ya soya sütü 1 yumurta beyazı ve ya 1/4 su bardağı soğuk krema 1 tatlı kaşığı şeker 1 çay kaşığı matcha 🔺 -Bir kabın içerisinde yumurta beyazını mikser ile köpürtün. Bu sırada 1 tatlı kaşığı şeker ile 2 tatlı kaşığı sıcak suyu karıştırın. Köpüren yumurta beyazına şekerli karışımı mikserle karıştırmaya devam ederken yavaş yavaş yedirin. 1 çay kaşığı matcha’yı da karışıma ekleyin. 🔺 -Yumurta beyazı yerine soğuk kremayı kullanmayı tercih ettiyseniz şekeri ve kremayı bir kabın içerisine alın. Mikser yardımı ile köpürtün. Köpüren karışımın içerisine matcha’yı ekleyip karıştırın. 🔺-Bir bardağın içerisine buz ve sütünüzü koyun. Üzerine matchalı köpüğü yerleştirin. Afiyet olsun🍃 🌱_____________________________________________________________ #teatub #dalgonamatcha #dalgonacoffee #çaysaati #çay #teatubtarifleri #yeşilçay #soğukçay 🌱 🌱. _____________________________________________________________ :::::::::::::::::::: Music: Melissa - Eveningland Support by RFM - NCM: https://bit.ly/2xGHypM ::::::::::::::::::::

A post shared by TeaTub (@tea.tub) on

 

 

Okumaya devam et

Okumaya devam et

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın.
Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir.